Register Plus Redux 3.6.21 - en to el translation catalogue (239 entries)

en:  after
el:  αφού

en:  and/or
el:  και/ή

en:  or
el:  ή

en: <strong>ERROR</strong>: Email address is not appropriate as a username, please enter another email address.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Το email σας δεν είναι αποδεκτό ως Όνομα Χρήστη. Παρακαλώ εισάγετε κάποιο άλλο email.

en: <strong>ERROR</strong>: Please accept the %s
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Παρακαλώ αποδεχθείτε το %s

en: <strong>ERROR</strong>: Please complete %s.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Παρακαλώ συμπληρώστε το  %s.

en: <strong>ERROR</strong>: Please confirm your e-mail address.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Παρακαλώ επιβεβαιώστε την διεύθυνση email σας.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a password.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Παρακαλώ εισάγετε έναν κωδικό.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an invitation code.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Παρακαλώ εισάγετε έναν κωδικό πρόσκλησης.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter new value for %s, value specified is not in the correct format.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Παρακαλώ εισάγετε νέα στοιχεία για το %s. Τα στοιχεία που εισάγατε δεν είναι στην σωστή μορφή.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter some information about yourself.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Παρακαλώ εισάγετε μερικές πληροφορίες για εσάς.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your AIM username.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Παρακαλώ εισάγετε το ονομα χρήστη AIM.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your Jabber / Google Talk username.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Παρακαλώ εισάγετε το όνομα χρήστη Jabber / Google Talk.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your Yahoo IM username.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Παρακαλώ εισάγετε το όνομα χρήστη Yahoo IM.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your first name.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Παρακαλώ εισάγετε το όνομα σας.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your last name.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Παρακαλώ εισάγετε το επώνυμο σας.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your website URL.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Παρακαλώ εισάγετε την διεύθυνση URL του ιστότοπου σας.

en: <strong>ERROR</strong>: That invitation code is invalid.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Ο κωδικός πρόσκλησης δεν είναι έγκυρος.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered, please choose another one.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Το Όνομα Χρήστη που βάλατε χρησιμοποιείται ήδη. Παρακαλώ διαλέξτε κάποιο άλλο.

en: <strong>ERROR</strong>: Your e-mail address does not match.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Το email σας και η επιβεβαίωση του δεν ταιριάζουν.

en: <strong>ERROR</strong>: Your password does not match.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Οι κωδικοί δεν ταιριάζουν.

en: <strong>ERROR</strong>: Your password must be at least %d characters in length.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Ο κωδικός θα πρέπει να είναι τουλάχιστον %d χαρακτήρες.

en: A verification code will be sent to any new users email address, new users will not be able to login or reset their password until they have completed the verification process. Administrators may authorize new users from the Unverified Users Page at their own discretion.
el: Ένας κωδικός επιβεβαίωσης θα σταλεί στην διεύθυνση email του νέου χρήστη. Οι νέοι χρήστες δεν θα μπορούν να συνδεθούν ή να αλλάξουν τον κωδικό τους μέχρι να ολοκληρώσουν την διαδικασία επιβεβαίωσης. Οι διαχειριστές μπορούν να εγκρίνουν νέους χρήστες από την Σελίδα Ανεπιβεβαίωτων Χρηστών κατά την κρίση τους.

en: About Yourself
el: Λίγα Λόγια για εσένα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Add Code
el: Πρόσθεσε Κωδικό

en: Add Field
el: Πρόσθεση Πεδίου

en: Add a new custom field.
el: Προσθέστε ένα νέο προσαρμοσμένο πεδίο.

en: Add a new invitation code
el: Πρόσθεσε ένα νέο κωδικό πρόσκλησης

en: Add asterisk to left of all required field's name.
el: Πρόσθεσε έναν αστερίσκο στα αριστερά του όνόματος όλων των απαιτούμενων πεδίων.

en: Additional Fields
el: Επιπλέον Πεδία

en: Additional Information
el: Επιπρόσθετες Πληροφορίες

en: Admin Message
el: Μήνυμα Διαχειριστή

en: Admin Notification
el: Ενημέρωση Διαχειριστή

en: Admin Notification Settings
el: Ρυθμίσεις Ενημερώσης Διαχειριστή

en: Admin Verification
el: Επιβεβαίωση Διαχειριστή

en: All unverified users will automatically be deleted after the Grace Period specified, to disable this process enter 0 to never automatically delete unverified users.
el: Όλοι οι ανεπιβεβαίωτοι χρήστες θα διαγράφονται αυτόματα μετά την περίοδο χάριτος. Για να απενεργοποιήσετε αυτή την διαδικασία, εισάγετε 0 για να μην διαγράφονται οι ανεπιβεβαίωτοι χρήστες αυτόματα.

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Apply default Wordpress 3.0.1 styling to all fields.
el: Εφάρμοσε το στυλ του Wordpress 3.0.1 σε όλα τα πεδία

en: Approve
el: Έγκριση

en: Approve Selected Users
el: Έγκριση Επιλεγμένων Χρηστών

en: Apr
el: Απρ

en: Aug
el: Αυγ

en: Auto-Complete Queries
el: Αυτόματη συμπλήρωση ερευνών

en: Bad
el: Κακός

en: Bulk Actions
el: Μαζικές Ενέργειες

en: By default, after registering, users will be sent to %s/wp-login.php?checkemail=registered, leave this value empty if you do not wish to change this behavior. You may enter another address here, however, if that address is not on the same domain, Wordpress will ignore the redirect.
el: Προεπιλεγμένα, μετά την εγγραφή, οι χρήστες θα ανακατευθύνονται στο  %s/wp-login.php?checkemail=registered. Αφήστε αυτό το πεδίο άδειο αν δεν θέλετε να αλλάξετε την συμπεριφορά αυτή. Μπορείτε να βάλετε μια διαφορετική διεύθυνση εδώ αλλά εαν δεν βρίσκεται στο ίδιο domain το Wordpress θα την αγνοήσει.

en: By default, after verifing, users will be sent to %s/wp-login.php, leave this value empty if you do not wish to change this behavior. You may enter another address here, however, if that addresses is not on the same domain, Wordpress will ignore the redirect.
el: Προεπιλεγμένα, μετά την επιβεβαίωση, οι χρήστες θα ανακατευθύνονται στο  %s/wp-login.php. Αφήστε αυτό το πεδίο άδειο αν δεν θέλετε να αλλάξετε την συμπεριφορά αυτή. Μπορείτε να βάλετε μια διαφορετική διεύθυνση εδώ αλλά εαν δεν βρίσκεται στο ίδιο domain το Wordpress θα την αγνοήσει.

en: CSS Rule Example:
el: Παράδειγμα Κανόνα CSS:

en: Checkbox Fields
el: Πεδία Checkbox

en: Confirm E-mail
el: Επιβεβαίωση E-Mail

en: Confirm Email
el: Email Επιβεβαίωσης

en: Confirm Password
el: Επιβεβαίωση Κωδικού

en: Content-Type:
el: Μήνυμα:

en: Convert new lines to &lt;br /&gt; tags (HTML only)
el: Μετατροπή νέων γραμμών σε &lt;br /&gt; tags (μόνο για HTML)

en: Current Month
el: Τρέχων Μήνας

en: Custom Admin Notification
el: Προσαρμοσμένη Ενημέρωση Διαχειριστή

en: Custom CSS for Register & Login Pages
el: Προσαρμοσμένο CSS για τις σελίδες εγγραφής και Σύνδεσης

en: Custom Login CSS
el: Προσαρμοσμένο CSS για την σελίδα Σύνδεσης

en: Custom Logo URL
el: Διεύθυνση URL Προσαρμοσμένου Λογότυπου

en: Custom Logo will be shown on Registration and Login Forms in place of the default Wordpress logo. For the best results custom logo should not exceed 350px width.
el: Το Προσαρμοσμένο Λογότυπο θα εμφανίζεται στις φόρμες Εγγραφής και Σύνδεσης στην θέση του προεπιλεγμένου λογότυπου Wordpress. Για καλύτερα αποτελέσματα, το Προσαρμοσμένο Λογότυπο δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 350px σε πλάτος.

en: Custom New User Message
el: Προσαρμοσμένο Μήνυμα Νέου Χρήστη

en: Custom Register CSS
el: Προσαρμοσμένο CSS για την σελίδα Εγγραφής

en: Custom Verification Message
el: Προσαρμοσμένο Μήνυμα Επιβεβαίωσης

en: Custom fields with non-english characters may not work, this hack will stop sanitizing the custom field name which may resolve this issue.
el: Προσαρμοσμένα Πεδία με μη-αγγλικούς χαρακτήρες μπορεί να μην δουλεύουν. Αυτό το hack θα σταματήσει τον καθαρισμό του ονόματος του πεδίου το οποίο μπορεί να λύσει το πρόβλημα. Ο "καθαρισμός" του ονόματος του πεδίου (sanitize) μετατρέπει το όνομα σε πεζά γράμματα και απορρίπτει  όλους τους άλλους χαρακτήρες εκτός από αριθμούς, την κάθετο ( / ) και το underscore.

en: Date Field
el: Πεδίο Ημερ/νίας

en: Date Field Settings
el: Ρυθμίσεις Πεδίου Ημερ/νίας

en: Date Format
el: Μορφή Ημερ/νίας

en: Dec
el: Δεκ

en: Default Month
el: Προεπιλεγμένος Μήνας

en: Default Year
el: Προεπιλεγμένος Χρόνος

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Selected Users
el: Διαγραφή Επιλεγμένων Χρηστών

en: Disclaimer
el: Όροι Χρήσης

en: Disclaimer Content
el: Περιεχόμενο Όρων Χρήσης

en: Disclaimer Title
el: Τίτλος Όρων Χρήσεως.

en: Do NOT send administrator an email whenever a new user is created by an administrator
el: ΜΗΝ στείλεις μήνυμα στον διαχειριστή όταν ένας χρήστης δημιουργέιται από έναν διαχειριστή

en: Do NOT send administrator an email whenever a new user registers
el: ΜΗΝ στείλεις μήνυμα στον διαχειριστή όταν ένας χρήστης κάνει εγγραφή

en: Do NOT send user an email after they are registered
el: ΜΗΝ στείλεις μήνυμα στον χρήστη αφού κάνει εγγραφή

en: Do NOT send user an email when created by an administrator
el: ΜΗΝ στείλεις μήνυμα στον χρήστη όταν αυτός δημιουργείται από τον Διαχειριστή.

en: Do not open URL files.
el: Μην Ανοίγεις τα Aρχεία URL

en: Do not sanitize keys.
el: Μην γίνει καθαρισμός των κλειδιών.

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Email Verification
el: Επιβεβαίωση Email

en: Empty
el: Άδειος

en: Enable...
el: Ενεργοποίηση...

en: Enforce case-sensitivity of invitation codes.
el: Να επιβληθεί το case-sensitivity στους κωδικούς πρόσκλησης

en: Enhances the user registration process with complete customization and additional administration options.
el: Ενισχύει τη διαδικασία εγγραφής χρήστη με πλήρεις δυνατότητες προσαρμογής και πρόσθετες επιλογές διαχείρησης.

en: Enter additional fields to show on the User Profile and/or Registration Pages. Additional fields will be shown after existing profile fields on User Profile, and after selected profile fields on Registration Page but before Password, Invitation Code, Disclaimer, License Agreement, or Privacy Policy (if any of those fields are enabled). Options must be entered for Select, Checkbox, and Radio fields. Options should be entered with commas separating each possible value. For example, a Radio field named "Gender" could have the following options, "Male,Female".
el: Εισάγετε πρόσθετα πεδία για να εμφανιστούν στο Προφίλ Χρήστη και/ ή στην σελίδα Εγγραφής. Τα Πρόσθετα πεδία θα εμφανιστούν μετά τα υπάρχοντα πεδία του προφίλ στην σελίδα του προφίλ χρήστη, και μετά από τα επιλεγμένα πεδία προφίλ για στην σελίδα εγγραφής, αλλά πριν από τον κωδικό, κώδικα πρόσκλησης,  Disclaimer, Άδεια Χρήσης, ή Πολιτική Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων (αν κάποιο από αυτά τα πεδία είναι ενεργοποιημένα). Οι Επιλογές πρέπει να εισαχθούν για  τα πεδία είδους Select, Checkbox, και Radio.Οι  Επιλογές θα πρέπει να εισάχθούν με κόμματα ξεχωριστά για κάθε δυνατή τιμή. Για παράδειγμα, ένα πεδίο Radio όνομα "Φύλο " θα μπορούσε να έχει τις ακόλουθες επιλογές, "Άντρας, Γυναίκα ".

en: Example Query URL
el: Παράδειγμα Έρευνας URL

en: Feb
el: Φεβρ

en: First Day of the Week
el: Πρώτη μέρα της εβδομάδας

en: First Name
el: Όνομα

en: First Selectable Date
el: Πρώτη επιλεγμένη ημερ/ν'ια

en: For any custom fields, use your custom field label with the text all lowercase, using underscores instead of spaces. For example if your custom field was "Middle Name" your query key would be %middle_name%
el: Για οποιαδήποτε προσαρμοσμένo πεδίo, χρησιμοποιήστε την προσαρμοσμένη ετικέτα του πεδίου με το κείμενο όλα πεζά, χρησιμοποιώντας underscores αντί για διαστήματα. Για παράδειγμα, αν το προσαρμοσμένο πεδίο σας ήταν "Middle Name " το κλειδί έρευνα σας θα είναι %middle_name%

en: Friday
el: Παρασκευή

en: From Email
el: Από Email

en: From Name
el: Από Όνομα

en: From:
el: Από:

en: Good
el: Καλός

en: Grace Period
el: Περίοδος Χάριτος

en: Hacks & Fixes
el: Διορθώσεις και Hacks

en: Have an invitation code? Enter it here. (This is not required)
el: Έχετε ένα κώδικά πρόσκλησης; Καταχωρήστε τον εδώ. (Αυτό δεν είναι υποχρεωτικό)

en: Hidden Field
el: Κρυφό Πεδίο

en: Invalid verification code.
el: Μη Έγκυρος Κωδικός Επιβεβαίωσης

en: Invitation Code
el: Κωδικός Πρόσκλησης

en: Invitation Code Tracking
el: Παρακολούθηση Κώδικά Πρόσκλησης

en: Jan
el: Ιαν

en: Jul
el: Ιουλ

en: Jun
el: Ιουν

en: Last Name
el: Επίθετο

en: License Agreement
el: Άδεια Χρήσης

en: License Agreement Content
el: Περιεχόμενο Άδειας Χρήσης

en: License Agreement Title
el: Τίτλος Άδειας Χρήσης

en: Login URL
el: Διεύθυνση URL σελίδας Συνδεσης(login)

en: Mar
el: Μαρ

en: May
el: Μαϊος

en: Minimum password length:
el: Ελάχιστο μέγεθος κωδικού:

en: Mismatch
el: Αναντιστοιχία Κωδικού

en: Moderate all new user registrations...
el: Να ελέγχονται και να εγκρίνονται όλες οι νέες εγγραφές χρηστών.

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Move this Field Down
el: Μετακίνηση του πεδίου κάτω

en: Move this Field Up
el: Μετακίνηση του πεδίου επάνω

en: Name
el: Όνομα

en: New User Message
el: Μήνυμα Νέου Χρήστη

en: New User Message Settings
el: Ρυθμίσεις Μηνύματος Νέου Χρήστη

en: New User Registered
el: Εγγραφή Νέου Χρήστη

en: New users will not be able to login or reset their password until they have been authorized by an administrator from the Unverified Users Page. If both verification options are enabled, users will not be able to login until an administrator authorizes them, regardless of whether they complete the email verification process.
el: Οι νέοι χρήστες δεν θα μπορούν να συνδεθούν ή να αλλάξουν τον κωδικό τους μέχρι να εγκριθούν από έναν διαχειριστή από την Σελίδα Ανεπιβεβαίωτων Χρηστών. Εαν και οι δύο επιλογές επιβεβαίωσης είναι ενεργές, οι χρήστες δεν θα μπορούν να συνδεθούν ή να αλλάξουν τον κωδικό τους μέχρι να εγκριθούν από έναν διαχειριστή ακόμα και αν ολοκληρώσουν την διαδικασία επιβεβαίωσης email.

en: New users will not be asked to enter a username, instead their email address will be used as their username.
el: Δεν θα ζητέιται από τους νέους χρήστες να εισάγουν όνομα χρήστη. Αντ' αυτού, το email τους θα χρησιμοποιείται ως όνομα χρήστη.

en: No help available
el: Δεν υπάρχει Βοήθεια

en: No message will be sent to administrator whether a user is registered or created.
el: Δεν θα σταλεί μήνυμα στον διαχειριστή είτε όταν ένας χρήστης κάνει εγγραφή είτε δημιουργηθεί.

en: No message will be sent to user whether they are registered or created by an administrator.
el: Δεν θα σταλεί μήνυμα στον χρήστη όταν κάνει εγγραφή ή δημιουργηθεί από τον διαχειριστή.

en: Non-English Custom Fields
el: Μη-Αγγλικά Προσαρμοσμένα Πεδία

en: Nov
el: Νοε

en: Oct
el: Οκτ

en: Options
el: Επιλογές

en: Password
el: Κωδικός

en: Please verify your account using the verification link sent to your email address.
el: Παρακαλώ, επιβεβαιώστε ότι ο λογαριασμός σας χρησιμοποιεί τον σύνδεσμο επιβεβαίωσης που σας εστάλλει στο email σας.

en: Preview Registration Page
el: Προεπισκόπηση Σελίδας Εγγραφής

en: Privacy Policy
el: Πολιτική Απορρήτου

en: Privacy Policy Content
el: Περιεχόμενο Πολιτικής Απορρήτου

en: Privacy Policy Title
el: Τίτλος Πολιτικής Απορρήτου

en: Profile
el: Προφίλ

en: Profile Fields
el: Πεδιά Προφιλ

en: Radio Fields
el: Πεδία Radio

en: Register Plus Redux
el: Register Plus Redux - Ελληνική Έκδοση

en: Register Plus Redux Settings
el: Ρυθμίσεις Register Plus Redux

en: Register Plus Redux requires WordPress 3.0 or greater. You are currently using WordPress %s, please upgrade or deactivate Register Plus Redux.
el: Το Register Plus Redux απαιτεί WordPress 3.0 ή μεγαλύτερο. Εσείς χρησιμοποιείτε το  WordPress %s. Παρακαλώ αναβαθμίστε το ή απενεργοποιήστε το Register Plus Redux

en: Registered
el: Εγγεγραμμένος

en: Registration
el: Εγγραφή

en: Registration Page
el: Σελίδα Εγγραφής

en: Registration Redirect
el: Ανακατεύθυνση Σελίδας Εγγραφής

en: Remove Code
el: Αφαίρεση Κώδικα

en: Remove Field
el: Αφαίρεση Πεδίου

en: Remove Logo
el: Αφαίρεση Λογότυπου

en: Replacement Keywords
el: Αντικατάσταση Λέξεων-Κλειδιών

en: Require
el: Απαραίτητο

en: Require Agreement
el: Απαίτηση συμφωνίας

en: Require new user enter one of the following invitation codes to register.
el: Απαίτηση εισαγωγής ενός από τους παρακάτω κωδικούς πρόσκλησης, από τον χρήστη για να κάνει εγγραφή.

en: Require new users enter a password during registration...
el: Απαίτηση εισαγωγής κωδικού από τον χρήστη κατά την εγγραφή

en: Require new users to enter e-mail address twice during registration.
el: Απαίτηση εισαγωγής του email δύο φορές από τους χρήστες κατά την εγγραφή.

en: Required Fields Asterisk
el: Απαιτούμενοι Αστερίσκοι στα πεδία

en: Required Fields Style Rules
el: Απαιτουμενοι κανόνες για το στυλ των πεδίων

en: Restore Default
el: Επαναφορά Προεπιλογής

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save Changes
el: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Select Field
el: Πεδίο Επιλογών

en: Select which fields to show on the Registration Page. Users will not be able to register without completing any fields marked required.
el: Επιλέξτε πιά πεδία θα εμφανίζονται στην Σελίδα Εγγραφής. Οι χρήστες δεν θα μπορούν να ολοκληρώσουν την διαδικασία χωρίς να συμπληρώσουν τα πεδία που είναι μαρκαρισμένα ως απαραίτητα.

en: Send E-mail Verification
el: Αποστολή email Επιβεβαίωσης

en: Send E-mail Verification to Selected Users
el: Αποστολή EMail Επιβεβάιωσης στους Επιλεγμένους Χρήστες

en: Send as HTML
el: Αποστολή ως HTML

en: Sep
el: Σεπτ

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings Saved
el: Οι Ρυθμίσεις ΣΣώθηκαν

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
el: Μοιραστείτε λίγα βιογραφικά στοιχεία για να συμπληρώσετε το προφίλ σας. Αυτό μπορεί να εμφανίζεται δημόσια.

en: Short
el: Μικρός

en: Show
el: Εμφάνισε

en: Show Disclaimer during registration...
el: Εμφάνισε Όρους Χρήσης κατά την εγγραφή...

en: Show Invitation Code Tracking widget on Dashboard.
el: Εμφάνισε την Μονάδα Παρακολούθησης Κωδικών Πρόσκλησης στον Πίνακα Ελέγχου.

en: Show License Agreement during registration...
el: Εμφάνιση της Άδεις Χρήσης κατά την εγγραφή

en: Show Privacy Policy during registration...
el: Εμφάνιση Πολιτικής Απορρήτου κατά την εγγραφή....

en: Show password strength meter...
el: Εμφάνιση μετρητή δύναμης κωδικού...

en: Some PHP configurations do not allow accessing URL objects like files (allow_url_fopen=disabled in php.ini), this hack will stop trying to open URL files as if they were local files. Custom logo must be exactly 326x67 with this hack enabled, otherwise it will be cropped.
el: Μερικές διαμορφώσεις PHP δεν επιτρέπουν την πρόσβαση σε αντικείμενα URL όπως τα αρχεία (allow_url_fopen = disabled στο php.ini), αυτό το hack θα σταματήσει να προσπαθεί να ανοίξει τα αρχεία URL σαν να ήταν τοπικά αρχεία. To Προσαρμοσμένο λογότυπο πρέπει να είναι ακριβώς 326x67 με αυτό το hack ενεργοποιημένo, αλλιώς θα κοπεί.

en: Starting Tabindex
el: Έναρξη Tabindex

en: Static Text
el: Στατικό Κείμενο

en: Strong
el: Δυνατός

en: Subject
el: Θέμα

en: Subject:
el: Θέμα:

en: Summary
el: Περίληψη

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Temp Username
el: Προσωρινό Όνομα Χρήστη

en: Text Area
el: Περιοχή Κειμένου

en: Text Field
el: Πεδίο Κειμένου

en: Thank you %s, your account has been verified, please login with the password you specified during registration.
el: Ευχαριστούμε πολύ %s, ο λογαριασμός σας επιβεβαιώθηκε. Παρακαλώ συνδεθείτε χρησιμοποιώντας τον κωδικό που εισάγατε κατά την εγγραφή σας στον ιστότοπο.

en: Thank you %s, your account has been verified, your password will be emailed to you.
el: Ευχαριστούμε πολύ %s, ο λογαριασμός σας επιβεβαιώθηκε. Ο κωδικός σας θα σας σταλεί στο email σας.

en: The first field added will have this tabindex, the tabindex will increment by 1 for each additional field. Enter 0 to remove all tabindex's.
el: Το πρώτο πεδίο θα έχει αυτό το tabindex. To tabindex θα αυξάνεται κατά ένα για κάθε προστιθέμενο πεδίο. Εισάγετε 0 για αφαίρεση όλων των tabindex's.

en: The following message will be sent when a user is
el: Το παρακάτω μήνυμα θα σταλλεί όταν ένας χρήστης

en: The following message will be sent when a user is registered:
el: Το παρακάτω μήνυμα θα σταλεί όταν ένας χρήστης κάνει εγγραφή:

en: The following message will be shown to users after registering (or verifying their email if both verification options are enabled). You may include HTML in this message.
el: Το παρακάτω μήνυμα θα εμφανίζεται στους χρήστες αφού κάνουν εγγραφή (ή επιβεβαιώνουν το email τους, εαν και οι δύο επιλογές επιβεβαίωσης είναι ενεργές). Μπορείτε να συμπεριλάβετε κώδικα HTML σε αυτό το μήνυμα.

en: The following message will be shown to users after registering. You may include HTML in this message.
el: Το παρακάτω μήνυμα θα εμφανίζεται στους χρήστες μετά την εγγραφή τους. Μπορείτε να συμπεριλάβετε HTML σε αυτό το μήνυμα.

en: There is another active plugin that is conflicting with Register Plus Redux. The conflicting plugin is creating its own wp_new_user_notification function, this function is used to alter the messages sent out following the creation of a new user. Please refer to <a href="http://radiok.info/blog/wp_new_user_notification-conflicts/">http://radiok.info/blog/wp_new_user_notification-conflicts/</a> for help resolving this issue.
el: Υπάρχει ένα άλλο ενεργό plugin που είναι σε διένεξη με Register Plus Redux. Τα συγκρουόμενο plugin δημιουργεί δική του λειτουργία wp_new_user_notification. Η λειτουργία αυτή χρησιμοποιείται για να αλλάξει τα μηνύματα που αποστέλλονται  μετά τη δημιουργία ενός νέου χρήστη. Ανατρέξτε στις <a href="http://radiok.info/blog/wp_new_user_notification-conflicts/">http://radiok.info/blog/wp_new_user_notification-conflicts/</a> για να σας βοηθήσει στην επίλυση αυτού του ζητήματος.

en: This website is currently closed to public registrations. You will need an invitation code to register.
el: Ο ιστότοπος είναι κλειστός για δημόσιες εγγραφές. Θα χρειαστείτε έναν κωδικό πρόσκλησης για να εγγραφείτε.

en: This will redirect the users login after registration.
el: Αυτό θα ανακατευθύνει την συνδεση του χρήστη μετά την εγγραφή.

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: To:
el: Προς:

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Type
el: Τύπος

en: URL Field
el: Πεδίο URL

en: URL File Access is Disabled
el: H Πρόσβαση Αρχείων μέσω URL είναι απενεργοποιημένη

en: Unverified Users
el: Μη-Επιβεβαιωμένοι Χρήστες

en: Upload a new logo:
el: Μεταφορτώστε ένα νέο λογότυπο:

en: Use Default Style Rules
el: Χρησιμοποίησε τους προεπιλεγμένους κανόνες στυλ

en: Use Email as Username
el: Χρησιμοποίηση Email για Όνομα Χρήστη

en: Use invitation codes to track or authorize new user registration...
el: Χρησιμοποιήστε Κωδικούς Πρόσκλησης για να παρακολουθείτε ή να εγκρίνετε νέους χρήστες

en: User Message
el: Μήνυμα Χρήστη

en: User Set Password
el: Κωδικός Χρήστη

en: Username
el: Όνομα Χρήστη

en: Users approved.
el: Εγκεκριμένοι Χρήστες

en: Users deleted.
el: Διαγραμμένοι Χρήστες

en: Verification Redirect
el: Ανακατελυθυνση Επιβεβαίωσης

en: Verification Sent
el: Αποστολή Επιβεβαίωσης

en: Verification emails sent.
el: Απεσταλμένα email επιβεβαίωσης

en: Verified
el: Εγγεκριμένος

en: Verify Your Account
el: Επιβεβαίωση του Λογαριασμού σας

en: Verify all new users email address...
el: Να επιβεβαιώνεται η διεύθυνση email όλων των νέων χρηστών.

en: Website
el: Ιστότοπος

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: You can now link to the registration page with queries to autocomplete specific fields for the user. I have included the query keys below and an example of a query URL.
el: Μπορείτε τώρα να συνδέσετε την σελίδα εγγραφής με έρευνες για αυτόματη συμπλήρωση συγκεκριμένων πεδίων για τον χρήστη. Έχω συμπεριλάβει τα κλειδιά ερευνών παρακάτω καθως και ένα παράδειγμα από μια έρευνα URL.

en: You cannot edit that user.
el: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτόν τον χρήστη

en: You must Save Changes to remove logo.
el: Θα πρέπει να σώσετε τις αλλαγές για να αφαιρέσετε το λογότυπο.

en: You must Save Changes to upload logo.
el: Θα πρέπει να σώσετε τις αλλαγές για να μεταφορτώσετε ένα λογότυπο.

en: Your Login Information
el: Τα Στοιχεία Σύνδεσης σας

en: Your account will be reviewed by an administrator and you will be notified when it is activated.
el: Ο Λογαριασμός σας θα ελεχθεί από έναν διαχειριστή και θα ενημερωθείτε όταν εγκριθεί.

en: Your password must be at least %d characters long. To make your password stronger, use upper and lower case letters, numbers, and the following symbols !@#$%%^&amp;*()
el: Ο κωδικός σας θα πρέπει να είναι τουλάχιστον %d χαρακτήρες. Για να κάνετε τον κωδικό σας πιο δύνατό, χρησιμοποιήστε κεφαλαία και πεζά γράμματα, νούμερα και κάποιο ή κάποια από τα παρακάτω σύμβολα !@#$%%^&amp;*()

en: an administrator has approved the new user
el:  ένας διαχειριστής έχει εγκρίνει το νέο χρήστη

en: created
el: δημιουργηθεί

en: days
el: ημέρες

en: registered
el: κάνει εγγραφή

en: the user has verified their email address
el: ο χρήστης έχει επιβεβαιώσει την διεύθυνση email του
