uCan Post - en to el translation catalogue (112 entries)

en: uCan Post -- Admin Options
el: uCan Post -- Ρυθμίσεις Διαχειριστή

en: Setting
el: Επιλογή

en: Value
el: Τιμή

en: User Level required to create posts:
el: Ελάχιστος απαιτούμενος ρόλος για δημιουργία άρθρου

en: Guest
el: Επισκέπτης

en: Subscriber
el: Συνδρομητής

en: Contributor
el: Συνεργάτης

en: Author
el: Συντάκτης

en: Editor
el: Αρχισυντάκτης

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: (Default = Subscriber)
el: (Προεπιλογή = Συνδρομητής)

en: Use WYSIWYG Editor:
el: Χρήση WYSIWYG Editor:

en: Disabling the editor also disables media uploads
el: Σε περίπτωση απενεργοποίησης του editor, απενεργοποιείται επίσης και η μεταφόρτωση πολυμέσων

en: (Default = True)
el: (Προεπιλογή = Ναι)

en: Allow submitter to select the post category:
el: Ο συντάκτης να έχει το δικαίωμα επιλογής της κατηγορίας του άρθρου:

en: (Default = False)
el: (Προεπιλογή = Όχι)

en: Default Category for submitted posts:
el: Προεπιλεγμένη κατηγορία για τα υποβληθέντα άρθρα:

en: (Default = Uncategorized)
el: (Προεπιλογή = Χωρίς κατηγορία)

en: Category ID's to exclude from users:
el: ID κατηγοριών που να αποκλειστούν από τους χρήστες:

en: Use a comma separated list of ID's (EX: 0, 5, 9, ...)
el: Χρησιμοποιείστε κομμά για τον διαχωρισμό των ID (πχ: 0, 5, 9, ...)

en: (Default = None)
el: (Προεπιλογή = Καμία)

en: Set the Post Author to the name of the User who submitted it:
el: Ορίστε ως Συντάκτη του άρθρου, το όνομα του χρήστη που το υπέβαλε

en: Default Author for submitted posts:
el: Προεπιλεγμένος Συντάκτης για τα υποβληθέντα άρθρα

en: If the above option is selected this option will only be used for guest submissions
el: Εφόσον η παραπάνω επιλογή είναι επιλεγμένη, η παρούσα επιλογή θα αφορά μόνον τις υποβολές άρθρων από επισκέπτες

en: (Default = admin)
el: (Προεπιλογή = Διαχειριστής)

en: Allow users to edit their own posts:
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να τροποποιούν τα δικά τους άρθρα:

en: Above option must be enabled for this to work
el: Η παραπάνω επιλογή θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να λειτουργήσει αυτό

en: Append Guest name to post:
el: Προσαρτήστε το όνομα του επισκέπτη στο άρθρο:

en: Adds guests name to the bottom of the submission
el: Προσθέτει το όνομα του επισκέπτη στο τέλος της υποβληθέντος άρθρου

en: Allow submitter to enter post tags:
el: Να επιτρέπεται στον συντάκτη να ορίσει ετικέτες στο άρθρο:

en: Default tags to use for submissions:
el: Προεπιλεγμένες ετικέτες που να χρησιμοποιούνται στις υποβολές των άρθρων:

en: Use a comma separated list (EX: pizza, rice, olives, ...)
el: Χρησιμοποιείστε κομμά για τον διαχωρισμό της λίστα ετικετών (πχ: ελιές, λάδι, φέτα, ...)

en: Allow submitter to create a post excerpt:
el: Να επιτρέπεται στον συντάκτη να ορίζει απόσπασμα του άρθρου:

en: Allow comments on submitted posts:
el: Να επιτρέπονται τα σχόλια στα υποβληθέντα άρθρα:

en: Allow Trackbacks/Pingbacks on submitted posts:
el: Να επιτρέπονται Τράκμπακ στα υποβληθέντα άρθρα:

en: Moderate new posts:
el: Έλεγχος (moderation) νέων άρθρων:

en: Allow uploads on sumbission:
el: Να επιτρέπονται uploads (μεταφορτώσεις αρχείων) στις υποβολές άρθρων:

en: NOTE: For security reasons, only registered members can upload files
el: ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Για λόγους ασφαλείας, μόνον τα εγγεγραμμένα μέλη έχουν τη δυνατότητα μεταφόρτωσης αρχείων (upload)

en: Force uploads javascript:
el: Ενεργοποιήση της μεταφόρτωσης μέσω javascript:

en: NOTE: Leave this off unless you have problems with the media uploader
el: ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Αφήστε το αυτό ανενεργό, εκτός αν έχετε προβλήματα με την μεταφόρτωση πολυμέσων

en: Show CAPTCHA image:
el: Να φαίνεται εικόνα CAPTCHA:

en: If you are allowing guests to post, it is recommended that you enable this
el: Αν επιθυμείτε να επιτρέπετε στους επισκέπτες σας να ανεβάζουν άρθρα, συνίσταται να το έχετε ενεργό

en: Recieve an Email when a new post is submitted:
el: Να δέχεστε ένα e-mail κάθε φορά που υποβάλλεται ένα νέο άρθρο:

en: Email User When Their Submission Is Approved:
el: Να ενημερώνεται ο χρήστης όταν μία υποβολή άρθρου του εγκρίνεται:

en: For this to work you must approve the post through the submissions area of this plugin
el: Για να λειτουργήσει αυτό, θα πρέπει να εγκρίνετε το κάθε άρθρο στο πεδίο 'Υποβολές άρθρων' του παρόντος πρόσθετου

en: Save Options
el: Αποθήκευση Επιλογών

en: uCan Post -- Setup Instructions
el: uCan Post -- Ρυθμίσεις Εγκατάστασης

en: Create a new page (this is the page where your users will submit posts from)
el: Δημιουργήστε μία νέα σελίδα (αυτή θα είναι η σελίδα μέσω της οποίας οι χρήστες σας θα υποβάλλουν τα άρθρα τους)

en: Paste
el: Επικολλήστε

en: under the HTML tab of the page editor
el: στην HTML tab της επεξεργασίας σελίδας

en: Publish the page
el: Δημοσιεύεστε τη σελίδα

en: Setup your admin settings the way you wish and save
el: Ρυθμίστε τις διαχειριστικές σας ρυθμίσεις με τον τρόπο που επιθυμείτε και αποθηκεύστε

en: Done! Pretty easy eh?
el: Έτοιμο! Ευκολούτσικο ε;

en: Options successfully saved
el: Οι επιλογές  αποθηκεύτηκαν επιτυχώς

en: The post was successfully published!
el: Το άρθρο δημοσιεύτηκε επιτυχώς!

en: uCan Post -- Submissions
el: uCan Post -- Υποβληθέντα άρθρα

en: Submissions
el: Υποβληθέντα άρθρα

en: Submitter Name
el: Όνομα Συντάκτη

en: Submitter Email
el: E-mail Συντάκτη

en: Type
el: Τύπος

en: View
el: Δείτε

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: No submissions have been made
el: Δεν υπάρχουν υποβολές άρθρων

en: Post Title
el: Τίτλος Άρθρου

en: (required)
el: (υποχρεωτικό)

en: Post Excerpt
el: Απόσπασμα άρθρου

en: Post Content
el: Περιεχόμενο άρθρου

en: Click Update below to submit your changes
el: Πατήστε Ανανέωση παρακάτω για να υποβάλετε τις αλλαγές σας

en: Update
el: Ανανέωση

en: Post Preview Area
el: Περιοχή προεπισκόπησης άρθρου

en: You can continue editing below the preview area
el: Μπορείτε να συνεχίσετε την τροποποίηση κάτω από την περιοχή προεπισκόπησης άρθρου

en: Congratulations, your post was submitted successfully!
el: Συγχαρητήρια, το άρθρο σας υπεβλήθη επιτυχώς!

en: Your post is awaiting moderation and should be available soon.
el: Το άρθρο σας αναμένει έγκρισης και θα είναι σύντομα διαθέσιμο.

en: View My Submission
el: Εμφάνιση της υποβολής μου

en: What would you like to do next?
el: Τι επιθυμείτε να κάνετε στη συνέχεια;

en: Visit Home Page
el: Επισκφθείτε την κεντρική σελίδα

en: Create Another Post
el: Δημιουργία άλλου άρθρου

en: Name
el: Όνομα

en: (required - not shown publically)
el: (υποχρεωτικό - δεν φαίνεται δημόσια)

en: Post Category
el: Κατηγορία άρθρου

en: Post Tags
el: Ετικέτες άρθρου

en: (separate tags by comma)
el: (διαχωρίστε τις ετικέτες με κόμμα)

en: Image Verification
el: Εικόνα επιβεβαίωσης

en: Click Publish below to submit your post
el: Πατήστε Δημοσίευση παρακάτω για την υποβολή του άρθρου σας

en: A fatal, unknown error has occured!
el: Συνέβη ένα κρίσιμο σφάλμα αγνώστου ταυτότητας!

en: Congratulations, your post was successfully updated
el: Συγχαρητήρια, το άρθρο σας ανανεώθηκε επιτυχώς

en: View The Post
el: Δείτε το άρθρο

en: Create A New Post
el: Δημιουργήστε ένα νέο άρθρο

en: Add an Image
el: Προσθήκη εικόνας

en: Add Video
el: Προσθήκη βίντεο

en: Add Audio
el: Προσθήκη ήχου

en: Add Media
el: Προσθήκη πολυμέσων

en: uCan Post - Options
el: uCan Post - Επιλογές

en: Options
el: Επιλογές

en: uCan Post - Submissions
el: uCan Post - Υποβολές άρθρων

en: You must enter a title!
el: Πρέπει να βάλετε τίτλο!

en: You must enter some content!
el: Πρέπει να βάλετε περιεχόμενο!

en: Image verification did not match!
el: Η επιβεβαίωση εικόνας δεν ταιριάζει με αυτά που βάλατε!

en: You must enter your name!
el: Πρέπει να βάλετε όνομα!

en: You must enter a valid email address!
el: Πρέπει να βάλετε μιά έγκυρη διεύθυνση mail!

en: By:
el: Από:

en: Edit your submission
el: Τροποποίηση της υποβολής σας

en: login
el: Σύνδεθείτε

en: or
el: ή

en: register
el: εγγραφείτε

en: Only registered users have permission to view this form. Please
el: Μόνον τα εγγεγραμμένα μέλη έχουν το δικαίωμα να δουν αυτήν την φόρμα. Παρακαλώ

en: A new post has been submitted on your site. Follow the link below to view it. Do not forget to Publish the post if you are moderating new submissions.
el: Ένα νέο άρθρο έχει υποβληθεί στην ιστοσελίδα σας. Πατήστε το παρακάτω link για να το δείτε. Μην ξεχάσετε να δημοσιεύσετε το άρθρο εφόσον ελέγξετε τις νέες υποβολές.

en: View Submission
el: Δείτε την υποβολή

en: New Post Submission
el: Νέα υποβολή άρθρου

en: Your post was published. Follow the link below to view it.
el: Το άρθρο σας δημοσιεύτηκε. Πατήστε το παρακάτω link για να το δείτε.

en: Post Published
el: Το άρθρο σας δημοσιεύτηκε
