WordPress.com - en to ckb translation catalogue (188 entries)

en: Upload
ckb: باركردن

en: Comments
ckb: لێدوانه‌کان

en: Continue
ckb: به‌رده‌وام به‌

en: Password Protected
ckb: بە تێثەڕەوشە پارێزراوە.

en: Invalid file type
ckb: جۆری په‌ڕگه‌ ناته‌واوه‌

en: Administrator
ckb: به‌ڕێوبه‌ری گشتی

en: Name
ckb: ناو

en: Address
ckb: ناونيشان

en: Date/Time
ckb: ڕێکەوت/کات

en: Medium
ckb: ناوەند یان مامناوەند

en: Large
ckb: گەورە

en: Password
ckb: تێپەڕەوشە

en: None
ckb: هیچ

en: Random
ckb: هەڕەمەکی

en: Title
ckb: سه‌ردێڕ

en: First Name
ckb: ناوی یه‌كه‌م

en: Last Name
ckb: دوا ناو

en: Video
ckb: ڤیدیۆ

en: Audio
ckb: ده‌نگ

en: Image
ckb: وێنە

en: Fixed
ckb: جێگیر

en: A valid URL was not provided.
ckb: بەستەری دروست نە نووسراوە

en: User has blocked requests through HTTP.
ckb: بەکارهێنەر هەموو داواکانی بلۆککردووە لە ڕێگای HTTP یەوە.

en: Too many redirects.
ckb: ڕێڕەوگۆڕینی زۆر.

en: Malformed URL: %s
ckb: بەستەری نادروست: %s

en: View all posts filed under %s
ckb: بینین هه‌موو بابه‌ته‌کانی نێردراو له‌ژێر %s ـدا

en: Feed for all posts filed under %s
ckb: RSS Feed ـی هه‌موو بابه‌ته‌کانی نێردراو له‌ژێر %s ـدا

note: translators: min=minute
en: %s min | %s mins
ckb[0]: %s خوله‌ك
ckb[1]: %s خوله‌ك

en: %s hour | %s hours
ckb[0]: %sكاتژمێر
ckb[1]: %sكاتژمێر

en: %s day | %s days
ckb[0]: %s ڕۆژ
ckb[1]: %s ڕۆژ

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
ckb: ئەو ئیمەیلەی داخڵت کرد پێناچێت دروست بێت. تکایە ئیمەیلێکی دروست بنووسە.

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ckb: بەستەری وۆردپرێسەکە پێناچێت دروست بێت، تکایە بەستەرێکی دروست بنووسە.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ckb: ئەدرەسی ئەو ماڵپەڕەی کە داواتکردووە، دروست نییە، تکایە ئەدرەسێکی دروست بنووسە.

note: translators: used between list items, there is a space after the coma
en: ,
ckb: ،

note: translators: used between list items, there is a space after the and
en: , and
ckb: ، و

note: translators: used between only two list items, there is a space after the and
en:  and
ckb:  و

note: translators: weekday
en: Sunday
ckb: یه‌ك شه‌ممه‌

note: translators: weekday
en: Monday
ckb: دوو شه‌ممه‌

note: translators: weekday
en: Tuesday
ckb: سێ شه‌ممه‌

note: translators: weekday
en: Wednesday
ckb: چوار شه‌ممه‌

note: translators: weekday
en: Thursday
ckb: پێنج شه‌ممه‌

note: translators: weekday
en: Friday
ckb: هه‌ینی

note: translators: weekday
en: Saturday
ckb: شه‌ممه‌

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Sun
ckb: 1 شه‌م

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Mon
ckb: 2 شه‌م

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Tue
ckb: 3 شه‌م

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Wed
ckb: 4 شه‌م

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Thu
ckb: 5 شه‌م

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Fri
ckb: هه‌ینی

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Sat
ckb: شه‌م

note: translators: month name
en: January
ckb: كانونی دووه‌م

note: translators: month name
en: February
ckb: شوبات

note: translators: month name
en: March
ckb: ئازار

note: translators: month name
en: April
ckb: نیسان

note: translators: month name
en: May
ckb: ئایار

note: translators: month name
en: June
ckb: حوزه‌یران

note: translators: month name
en: July
ckb: ته‌مموز

note: translators: month name
en: August
ckb: ئاب

note: translators: month name
en: September
ckb: ئه‌یلول

note: translators: month name
en: October
ckb: تشرینی یه‌كه‌م

note: translators: month name
en: November
ckb: تشرینی دووه‌م

note: translators: month name
en: December
ckb: كانونی یه‌كه‌م

en: AM
ckb: AIM:

en: Start Date
ckb: ڕێکەوتی دەستپێکردن

en: Permalink
ckb: به‌سته‌ری هه‌میشه‌یی

en: Rating
ckb: هه‌ڵسه‌نگاندن

en: Text
ckb: دەق

en: Type
ckb: جۆر

en: Value
ckb: نرخ

en: Size
ckb: قەبارە

en: Total
ckb: هه‌مووی

en: Status
ckb: دۆخ

en: Email
ckb: پۆستی ئەلکترۆنی

en: Username
ckb: ناوی به‌كارهێنه‌ر

en: Cancel
ckb: پاشگەزبوونەوە

en: Date
ckb: ڕێكه‌وت

en: View
ckb: بینین

en: Change
ckb: گۆڕین

en: New Password
ckb: تێپەڕەوشەی نوێ

en: Time Zone
ckb: کاتی ناوچەکە

en: Confirm
ckb: دڵنیابوون

en: Edit
ckb: ده‌ستكاری

en: Delete
ckb: سڕینه‌وه‌

en: Preview
ckb: پێشبینین

en: Role
ckb: پله‌

en: Privacy
ckb: تایبه‌تی

en: Edit My Profile
ckb: دەستکاری لادیمەنی من

en: Close
ckb: داخستن

en: Leave a Comment
ckb: لێدوانێک بنووسە

en: Your Comment
ckb: لێدوانەکەت

en: Submit Comment
ckb: لێدوان بنێرە

en: English
ckb: ئینگلیزى

en: Sort by:
ckb: ڕیزیان بکه‌ به‌پێی:

en: General
ckb: گشتی

en: Note:
ckb: تێبینى:

en: Support
ckb: Piştgirî

en: Export
ckb: هه‌ناردن

en: Print
ckb: چاپكردن

en: Media
ckb: ڕەنگاڵە

en: Sunset
ckb: خۆرئاوابوون

en: Music
ckb: مۆسیقا

en: Custom
ckb: خۆکردە

en: Default
ckb: بنه‌ڕه‌ت

en: Position
ckb: شوێن

en: Never
ckb: هەرگیز

en: Links
ckb: به‌سته‌ره‌كان

en: Background
ckb: پاشه‌بنه‌ما

en: Border
ckb: سنور

en: Width
ckb: پانی

en: Height
ckb: به‌رزی

en: Bold
ckb: قه‌ڵه‌و

en: Italic
ckb: لار

en: Underline
ckb: ژێرهێڵ

en: Align
ckb: لاگرتن

en: Image URL
ckb: به‌سته‌ری وێنه‌

en: Top
ckb: لووتکه‌

en: Right
ckb: ڕاست

en: Bottom
ckb: بن

en: Left
ckb: چه‌پ

en: Upload Image
ckb: بارکردنی وێنە

en: Done
ckb: ئه‌نجام درا

en: Next
ckb: دواتر

en: Remove
ckb: لابردن

en: Tags
ckb: تاگه‌كان

en: Search
ckb: گه‌ڕان

en: Language:
ckb: زمان:

en: Center
ckb: ناوه‌ڕاست

en: All
ckb: هەموو

en: Color
ckb: ڕەنگ

en: Yellow
ckb: زەرد

en: Red
ckb: سوور

en: Blue
ckb: شین

en: Green
ckb: سەوز

en: Average Rating
ckb: هەڵسەنگاندنی ناوەند

en: Register
ckb: خۆتۆماركردن

en: Password Reset
ckb: ڕێكخستنەوەی تێپەڕەووشە

en: Please enter a valid email address.
ckb: تکایە ئیمەیڵی دروست داخڵ بکە.

en: Logout
ckb: ده‌رچوون

en: This email address is already registered.
ckb: ئەم پۆستەئەلیکترۆنییە هەیە پێشتر.

en: Ascending
ckb: سەر بەرەو ژوور

en: Descending
ckb: سەر بەرەو خوار

en: Copy
ckb: ڕوونووس

en: Actions
ckb: چالاکییه‌کان

en: Trash
ckb: ته‌نه‌که‌ی فڕێدان

en: Save
ckb: پاشه‌كه‌وتكردن

en: Congratulations!
ckb: پیرۆزبایی!

en: Filter
ckb: بپاڵێوه‌

en: Library
ckb: گەنجینە

en: Insert
ckb: تێخستن

en: Remember me
ckb: بمناسه‌وه‌

en: Options
ckb: هه‌ڵبژاردنه‌كان

en: Warning:
ckb: ئاگادارى:

en: Text Color
ckb: رەنگی نووسین

en: Background Color
ckb: ڕەنگی پاشبنەما

en: Alignment
ckb: شوێنگە

en: Optional
ckb: ئارەزوومەندانەیە

en: Save Settings
ckb: Eyara biparêze

en: Dismiss
ckb: وازهێنان

en: Step 1
ckb: هه‌نگاوی 1

en: Step 2
ckb: هه‌نگاوی 2

en: Step 3
ckb: هه‌نگاوی 3

en: Approve
ckb: په‌سه‌ندکردن

en: WordPress
ckb: وۆردپرێس

en: Deleted
ckb: سڕاوەتەوە

en: Widgets
ckb: ویجیت

en: Dashboard
ckb: په‌ڕه‌ی سه‌ره‌كی

en: Users
ckb: به‌كارهێنه‌ران

en: Help
ckb: یارمه‌تی

en: Features
ckb: تایبەتمەندییەکان

en: Label
ckb: لەیبڵ.

en: - Select -
ckb: -دیاریكردن-

en: Enable
ckb: تواناپێدان

en: Settings
ckb: ڕێكخستنه‌كان

en: Deactivate
ckb: ناچالاک کردن

en: Activate
ckb: چالاکكردن

en: Configure
ckb: سازدان

en: No suggestions
ckb: پێشنییار نییه‌

en: Ignore all
ckb: فه‌رامۆشکردنی هه‌موو

en: Add
ckb: زۆرکردن

en: Title:
ckb: سه‌ردێڕ:

en: Posts
ckb: بابه‌ته‌كان

en: Orange
ckb: پرتەقاڵی

en: Purple
ckb: مۆر

en: Pink
ckb: پەمەیی

en: Silver
ckb: زیوی

en: Press This
ckb: کرته‌ی ئێره‌ بکه‌

en: Save Changes
ckb: پاشه‌که‌وتکردنی گۆڕانكاریه‌كان &raquo;

en: View All
ckb: هەمووی پیشان بدە
