WordPress.com - en to my translation catalogue (231 entries)

en: Andorra
my: အန်ဒိုရာ

en: Puerto Rico
my: ေပါ်တို ရီကို

en: Luxembourg
my: လူဇင်ဘတ်

en: Dominica
my: ဒိုမီနီကာ

en: Europe
my: ဥေရာပ

en: Qatar
my: ကာတာ

en: Costa Rica
my: ေကာ်စတာ ရီကာ

en: Samoa
my: ဆာမိုအာ

en: San Marino
my: ဆမ်မာရီယို

en: Barbados
my: ဘာဘက်ေဒါ့စ်

en: Guatemala
my: ဂွာတီမာလာ

en: Guam
my: ဂူအမ်

en: Palau
my: ပါလာအူ

en: Fiji
my: ဖီဂျီ

en: Australia
my: ြသစေတးလျှ

en: Monaco
my: မိုနာကို

en: Argentina
my: အာဂျင်တီးနား

en: Macau
my: မကာအို

en: Singapore
my: စကႅာပူ

en: Bahrain
my: ဘားရိန်း

en: Panama
my: ပနားမား

en: Belize
my: ဘယ်လိုက်

en: Aruba
my: အရူးဘား

en: Hong Kong
my: ေဟာင်ေကာင်

en: Gibraltar
my: ဂျီဘေရာတာ

en: Malta
my: မယ်တာ

en: Maldives
my: မဲလ်ဒိုက်

en: Jamaica
my: ဂျေမကာ

en: Kuwait
my: ကူဝိတ်

en: Bermuda
my: ဘာြမူဒါ

en: Upload
my: ပို့တင်ပါ

en: Comments
my: မှတ်ချက်များ

en: Continue
my: ဆက်လက်လုပ်ေဆာင်ပါ။

en: Password Protected
my: စကားဝှက်ြဖင့်ကာကွယ်ထားသည်။

en: Invalid file type
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိေသာ​ ​ဖိုင်​ ​အ​မျိုး​အ​စား

en: Name
my: အမည်

en: Address
my: လိပ်စာ

en: Date/Time
my: ေန့စွဲ / အချိန်

en: Medium
my: အလယ်အလတ်

en: Large
my: အြကီး

en: Password
my: စကားဝှက်

en: None
my: တစ်ခုမျှ မေရွး

en: Random
my: ကျ​ဘမ်း

en: Title
my: ေခါင်းစဉ်

en: First Name
my: ပထမ အမည််

en: Last Name
my: မိသားစု အမည်

en: Video
my: ဗွီဒီယို

en: Audio
my: အသံ

en: Image
my: ရုပ်ပံု

en: Fixed
my: မူ​ေသ

en: A valid URL was not provided.
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်ေသာ URL ေထာက်ပံ့မထားပါ။

en: User has blocked requests through HTTP.
my: HTTP မှတဆင့် ေတာင်းဆိုချက်များအား သံုးသူကို ပိတ်ဆို့ထားသည်။

en: Too many redirects.
my: အလွန်များြပားေသာ ြပန်လည်ညွှန်ြပမှုများ။

en: Malformed URL: %s
my: ပံုစံမှားယွင်းေသာ URL: %s

en: View all posts filed under %s
my: %s​ ​တွင်​ ​ဖိုင်​တွဲ​ ​သိမ်း​ဆည်း​ထား​သည့်​ ​စာ​မူ​များ​ ​အား​လံုး​ကို​ ​ြကည့်​မည်

en: Feed for all posts filed under %s
my: %s​ ​က​ဏ္ဍ​ေအာက်​တွင်​ ​ဖိုင်​တွဲ​ထား​ေသာ​ ​စာ​မူ​အား​လံုး​ကို​ ​ေပး​ပို့​ြခင်း

note: translators: min=minute
en: %s min | %s mins
my[0]: %s မိနစ်
my[1]: %s မိနစ်

en: %s hour | %s hours
my[0]: %s နာရီ
my[1]: %s နာရီ

en: %s day | %s days
my[0]: %s​ ​ရက်
my[1]: %s​ ​ရက်

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
my: သင်ြဖည်သွင်းခဲ့ေသာ အီးေမးလ်လိပ်စာသည် သင်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုရှိပံုမရပါ။ သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်ေသာ အီးေမးလ်လိပ်စာကို ြဖည့်သွင်းပါ။

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
my: သင်ြဖည့်သွင်းထားေသာ WordPress လိပ်စာသည် သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုရှိေသာ URL ြဖစ်ပံုမရပါ။ မှန်ကန်ေသာ URL ကိုြဖည့်သွင်းပါ။

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
my: သင်ြဖည့်သွင်းထားေသာ ဆိုဒ်လိပ်စာသည် သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုရှိေသာ URL ြဖစ်ပံုမရပါ။ မှန်ကန်ေသာ URL ကိုြဖည့်သွင်းပါ။

note: translators: used between list items, there is a space after the coma
en: ,
my: ၊

note: translators: used between list items, there is a space after the and
en: , and
my: ၊ နှင့်

note: translators: used between only two list items, there is a space after the and
en:  and
my: နှင့်

note: translators: weekday
en: Sunday
my: တ​န​ဂင်္​ေနွ

note: translators: weekday
en: Monday
my: တ​န​လင်္ာ

note: translators: weekday
en: Tuesday
my: အ​ဂင်္ါ

note: translators: weekday
en: Wednesday
my: ဗုဒ္ဓဟူး

note: translators: weekday
en: Thursday
my: ြကာသပေတး

note: translators: weekday
en: Friday
my: ေသာြကာ

note: translators: weekday
en: Saturday
my: စေန

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: S_Sunday_initial
my: တ_တနဂႅေနွ_initial

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: M_Monday_initial
my: တ_Monday_initial

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: T_Tuesday_initial
my: အ_Tuesday_initial

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: W_Wednesday_initial
my: ဗ_Wednesday_initial

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: T_Thursday_initial
my: က_Thursday_initial

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: F_Friday_initial
my: သ_Friday_initial

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: S_Saturday_initial
my: စ_Saturday_initial

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Sun
my: ေနွ

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Mon
my: လာ

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Tue
my: ဂါ

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Wed
my: ဟူး​

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Thu
my: ြကာ

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Fri
my: ​ေသာ

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Sat
my: ​စ

note: translators: month name
en: January
my: ဇန်နဝါရီ

note: translators: month name
en: February
my: ေဖ‌ေဖာ်ဝါရီ

note: translators: month name
en: March
my: မတ်

note: translators: month name
en: April
my: ဧြပီ

note: translators: month name
en: May
my: ေမ

note: translators: month name
en: June
my: ဇွန်

note: translators: month name
en: July
my: ဇူလိုင်

note: translators: month name
en: August
my: ဩဂုတ်

note: translators: month name
en: September
my: စက်တင်ဘာ

note: translators: month name
en: October
my: ေအာက်တိုဘာ

note: translators: month name
en: November
my: နိုဝင်ဘာ

note: translators: month name
en: December
my: ဒီဇင်ဘာ

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Jan_January_abbreviation
my: ဇန်နဝါ_January_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Feb_February_abbreviation
my: ေဖ‌ေဖါ်ဝါ_February_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Mar_March_abbreviation
my: မတ်_March_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Apr_April_abbreviation
my: ဧြပီ_April_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: May_May_abbreviation
my: ေမ_May_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Jun_June_abbreviation
my: ဇွန်_June_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Jul_July_abbreviation
my: ဇူလိုင်_July_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Aug_August_abbreviation
my: ဩဂုတ်_August_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Sep_September_abbreviation
my: စက်တင်_September_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Oct_October_abbreviation
my: ေအာက်တို_October_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Nov_November_abbreviation
my: နိုဝင်_November_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Dec_December_abbreviation
my: ဒီဇင်_December_abbreviation

en: am
my: မ​နက်

en: pm
my: ည​ေန

en: AM
my: မ​နက်

en: PM
my: ည​ေန

note: translators: $thousands_sep argument for http://php.net/number_format, default is ,
en: number_format_thousands_sep
my: ,

note: translators: $dec_point argument for http://php.net/number_format, default is .
en: number_format_decimal_point
my: .

en: Start Date
my: ​အ​စ​ြပု​ ​ရက်​စွဲ

en: Rating
my: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်

en: Text
my: စာသား

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Value
my: တန်​ဖိုး

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: Status
my: အေြခအေန

en: Email
my: အီးေမးလ်

en: Username
my: သံုးသူအမည်

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Date
my: ေန့စွဲ

en: View
my: ြကည့်မည်

en: Change
my: ေြပာင်းပါ

en: New Password
my: စကားဝှက် အသစ်

en: Time Zone
my: အချိန်ပိုင်းဇံု

en: Confirm
my: အတည်ြပု

en: Edit
my: ြပုြပင်ရန်

en: Delete
my: ဖျက်ပါ

en: Preview
my: ြကိုြကည့်ရန်

en: Role
my: အဆင့်အတန်း

en: Privacy
my: ကိုယ်ပိုင် သီးသန့်ြပုြခင်း

en: Edit My Profile
my: ကိုယ်​ေရး​မှတ်​တမ်း​ကို​ ​ြပုြပင်ရန်

en: Close
my: ပိတ်ပါ

en: Leave a Comment
my: မှတ်ချက်ေပးခဲ့ပါ။

en: Your Comment
my: သင့် မှတ်ချက်

en: Submit Comment
my: မှတ်ချက်ေပးပို့ပါ

en: English
my: အဂင်္လိပ်

en: Sort by:
my: အစီအစဉ်ချပါ။ :

en: General
my: အေထွေထွ

en: Note:
my: မှတ်စု :

en: Export
my: တင်ပို့ပါ။

en: Print
my: ပံုနှိပ်ပါ

en: Media
my: မီဒီယာ

en: Sunset
my: ေနဝင်ချိန်

en: Music
my: ေတးဂီတ

en: Custom
my: စိတ်​ြကိုက်

en: Default
my: ပံုေသ မူလ

en: Position
my: တည်ေနရာ

en: Never
my: ဘယ်ေတာ့မှ

en: Links
my: ချိတ်​ဆက်​လိပ်​စာများ

en: Background
my: ေနာက်ခံ

en: Border
my: နယ်စည်းမျဉ်း

en: Width
my: အကျယ်

en: Height
my: အြမင့်

en: Bold
my: စာလံုးနက်

en: Italic
my: စာလံုးေစာင်း

en: Underline
my: ေအာက်မျဉ်းတား

en: Align
my: ချိန်ညိှ

en: Image URL
my: ရုပ်​ပံု​ URL​

en: Top
my: ထိပ်ဆံုး

en: Right
my: ညာ

en: Bottom
my: ေအာက်ေြခ

en: Left
my: ဘယ်

en: Upload Image
my: ရုပ်ပံု​ ပို့တင်ပါ

en: Done
my: ြပီးပါြပီ

en: Next
my: ဆက်လုပ်

en: Remove
my: ဖယ်​ရှား​ပါ

en: Tags
my: စကားစုတွဲများ

en: Search
my: ရှာရန်

en: Center
my: ဗဟို

en: All
my: အားလံုး

en: Color
my: အ‌ေရာင်

en: Yellow
my: အဝါ

en: Red
my: အနီ

en: Blue
my: အြပာ

en: Green
my: အစိမ်း

en: Average Rating
my: ​ေယ​ဘု​ယျ​ ​အ​ဆင့်သတ်​မှတ်​ချက်

en: Register
my: မှတ်ပံုတင်ပါ

en: Password Reset
my: စကားဝှက် ြပန်ြပင်ြခင်း

en: Please enter a valid email address.
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်သည် အီးေမးလ် လိပ်စာကို ြဖည့်ပါ။

en: This email address is already registered.
my: ဤ​ E-mail​ ​လိပ်​စာ​ကို​ ​မှတ်​ပံု​တင်​ထား​ြပီး​ြဖစ်​သည်​။

en: Ascending
my: ငယ်​ရာ​မှ​ ​ြကီး

en: Descending
my: ြကီး​ရာ​မှ​ ငယ်

en: Copy
my: မိတ္တူကူးပါ

en: Actions
my: လုပ်ေဆာင်ချက်များ

en: Trash
my: အမှုိက်ပံုး

en: Save
my: သိမ်းပါ

en: Filter
my: စစ်ထုတ် စကာ

en: Library
my: ​လိုက်ဘရယ်ရီ

en: Insert
my: ထည့်ပါ။

en: Warning:
my: သတိေပးချက် :

en: Text Color
my: စာသား အ‌ေရာင်

en: Background Color
my: ေနာက်ခံ အ‌ေရာင်

en: Alignment
my: စာလံုး​တန်း​ညှိြခင်း​

en: Optional
my: ​ေရွး​ချယ်​နိုင်​စ​ရာ

en: Dismiss
my: ဖယ်ထုတ်မည်။

en: Step 1
my: အဆင့် ၁

en: Step 2
my: အဆင့် ၂

en: Step 3
my: အဆင့် ၃

en: Approve
my: အတည်ြပုသည်

en: Deleted
my: ဖျက်ြပီး

en: Widgets
my: ဝစ်ဂျစ်များ

en: Dashboard
my: ထိန်းချူပ်ခလုပ်ခံု

en: Users
my: သံုးသူများ

en: Help
my: အကူအညီ

en: Features
my: အ​ထူး​ြပု​လုပ်​ချက်​များ

en: Label
my: နာမည်တံဆိပ်

en: Disable
my: ပိတ်ပါ

en: Enable
my: ဖွင့်ပါ

en: Settings
my: အြပင်အဆင်များ

en: Deactivate
my: အလုပ်လုပ်မှုရပ်ဆိုင်းပါ။

en: Activate
my: စတင် အလုပ်လုပ်ပါ

en: Configure
my: ြပင်ဆင် ချိန်ညိှရန်

en: No suggestions
my: အြကံြပုချက်များ မရှိပါ။

en: Ignore all
my: အားလံုးကို လှစ်လျူရှုပါ

en: Add
my: ထပ်ေပါင်းထည့်ပါ။

en: Title:
my: ေခါင်းစဉ် :

en: Posts
my: စာမူများ

en: Orange
my: လိေမ္မာ်

en: Purple
my: မရမ်းေရာင်

en: Pink
my: ပန်းေရာင်

en: Silver
my: ေငွေရာင်

en: Press This
my: ဒါကို ပံုနှိပ်ေဖာ်ြပပါ

en: Save Changes
my: အ‌ေြပာင်းအလဲများကို သိမ်းပါ

en: View All
my: အားလံုးကိုြကည့်မည်
